Podziel się ze światem swoim talentem!
Rozpoczeliśmy II Etap konkursu

Proces projektowania można porównać do żywego organizmu. Pomysł rośnie i kształtuje się wraz z czasem. Dekorator lub florysta jest w tym akcie prawdziwym kreatorem – jest projektantem nowej dekoracyjnej idei, której efektem końcowym jest uśmiech, zachwyt, czy łzy wzruszenia.

Uwielbiamy te procesy i Waszą twórczość. Dlatego powstał nasz konkurs. Ma być on zabawą, formą artystycznego wyżycia się! Poczuj nieograniczoną swobodę w sztuce kreowania dekoracji! Chętnie zaprzyjaźnimy się z Twoim twórczym szałem!

To już II Etap – rozpoczynamy nabór Waszych wizualizacji!

Dziękujemy wszystkim Uczestniczkom oraz Uczestnikom naszej zabawy za nadesłanie tak licznych zgłoszeń! Jesteśmy szczęśliwi, że dołączyliście do idei zasiewania nasion odważnego piękna w polskie dekoracje i florystykę!

Bardzo się cieszymy mogąc Was poinformować, że rozpoczeliśmy już nabór do drugiego etapu naszego konkursu. Ten etap potrwa od 4 maja do 30 czerwca br. A jego efektem będzie wyłonienie pięciu prac finałowych.

Drugi etap – jak zacząć?

Punkt 1 Czekamy na Twoją wizualizację. Możesz ją wykonać w dowolnie wybranej przez siebie formie – na przykład:

 • mock-up
 • moodboard
 • wizualizacja 2D lub 3D
 • kolaż
 • zdjęcie
 • lub inna forma, która będzie wygodna dla Ciebie

Poniżej przykładowy moadboard

Punkt 2 Napisz krótki opis swojej wizualizacji, abyśmy mogli poznać jej idee

Punkt 3 W dowolnej formie przedstaw nam również swoje porfolio

przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Etapy

 1. Wyślij zgłoszenie do 30 kwietnia 2022r. Ziarenko zasiane. Już jesteś w konkursie!
 2. Twój pomysł wzrasta, dlatego na przygotowanie moodboard’u aranżacji masz więcej czasu. Czekamy na niego do 30 czerwca 2022r.
 3. Jury konkursu pretenduje 5 koncepcji aranżacyjnych do finału – lipiec 2022r.
 4. Finał konkursu otwarty dla publiczności w bydgoskim Teatrze Kameralnym – 3 października 2022r. Wspólny twórczy szał zbioru plonów. Obrady Jury na żywo.

Kryteria wyboru projektów do rundy finałowej

 1. Zgodność koncepcji stylu, elementów dekoracji i florystyki
 2. Stosowanie nowoczesnych i odważnych trendów w projektowaniu
 3. Używanie technik i idei florystycznych przyjaznych środowisku (np. ekogąbek, kwiatów sezonowych, itd.)
 4. Wykorzystanie przynajmniej 50% dekoracji z asortymentu APP Wypożyczalnia Dekoracji

Nagroda główna to 10 000 zł

W konkursie pula nagród rozkwitła aż do 15 000 zł. Główna nagroda dla Zwyciężczyni/Zwycięzcy/Zwycięskiego Zespołu to 10 000 zł. Wszyscy Uczestnicy finału otrzymają pamiątkowe dyplomy podpisane przez Jury oraz materiały foto-video do wykorzystania w swoim portfolio.


Jury konkursu

W Jury zasiadają najlepsi specjaliści w swoim fachu, a jednocześnie każdy z nich ma swój niepowtarzalny styl. Taki dobór ekspertów ma zapewnić gorącą atmosferę podczas procesów preselekcji i finału, a także najbardziej obiektywny werdykt.

Łukasz Marcinkowski
Radek Berent

Jedna z najlepszych drużyn w branży. Zapaleni farmerzy oraz bukieciarze. Ludzie z wielką wiedzą nie tylko o sztuce układania i pielęgnacji kwiatów, ale również projektanci i mindmasterzy.

Gabi
Prządka

Showmanka oraz twórczyni największych projektów w scenografii ślubnej i weselnej w Polsce. Specjalistka w sztuce designu. Założycielka i wykładowczyni autorskiej szkoły kreatywnej School of Deco.

Agnieszka
Siemińska-Kosior

Założycielka jednej z pierwszych wypożyczalni dekoracji w Polsce, dziś z najszerszym asortymentem na rynku. Projektantka i przodowniczka w dziedzinie polskiego wedding product designu.


Zasady

Nasz konkurs jest dla każdego twórcy dekoracji i florystyki z branży ślubnej. Staraliśmy się napisać regulamin w takich sposób, abyście mogli czuć się jak najbardziej swobodnie. Mamy nadzieję, że takie podejście stworzy atmosferę rodzinnej zabawy z dekoracjami i kwiatami w tle 🙂

 1. Zadaniem konkursowym jest stworzenie pełnej aranżacji stołu, zawierającej w sobie dekoracje i florystykę lub tylko dekoracje. W tworzeniu istnieje pełna dowoloność.
 2. W konkursie można wziąć udział samodzielnie lub w dwuosobowym zespole (np. w konfiguracji dwoje członków firmy lub konglomerat dwóch zaprzyjaźnionych firm).
 3. Pierwszy etap konkursu to wysłanie samego zgłoszenia chęci przystąpienia do rywalizacji.
 4. Drugi etap to stworzenie konceptu, będziecie mieli na to prawie 2 miesiące. Swoją ideę możecie przedstawić, w dowolny sposób:
  • Kolaż zdjęć produktowych
  • Szkic/rysunek poglądowy
  • Zdjęcie stworzonej realizacji
  • Wizualizacja 3D
  • inna dowolna forma wizualna
   UWAGA
   Wraz z moodboardem prześlij także swoje portfolio oraz krótki opis swojej wizji.
 5. Przesłane do nas prace (maksymalnie 3 projekty) w lipcu 2022 r. zostaną poddane selekcji. Jury wybierze 5 prac, które dostaną się do finału. 1 sierpnia ogłosimy, kto z Was dostał się do części praktycznej!
 6. Wielki Finał w bydgoskim Teatrze Kameralnym. W pierwszym tygodniu października spotkamy się z 5 finalistami, którzy odzwierciedlą swoje koncepty na żywym organizmie! Na zadanie będziecie mieli ograniczony czas, jednak praktycznie nieograniczone dekoracje. Jury oceni Wasze.
 7. Do finału będziecie musieli się przygotować. Na dwa tygodnie przed częścią praktyczną Jury konkursu skonsultuje z Wami Wasze pomysły. Poprosimy Was o ostateczną listę elementów składowych dekoracji i florystyki. Wspomożemy dowolnym asortymentem APP Wypożyczalni Dekoracji, kwiatami z farmy KWIATY&MIUT oraz elementami scenografii prosto od ArtSize.

Nasze produkty to tylko części składowe

Waszych aktów twórczych.

APP Wypożyczalnia dekoracji

Dlaczego warto wziąć udział?

 1. FORMA ARTYSTYCZNEGO WYŻYCIA SIĘ – odwaga i otwartość to przymiotniki, które otwierają ten konkurs i będą dodatkowo punktowane w ocenianiu Waszych prac
 2. DOBRA ZABAWA – nasz konkurs w założeniu ma być dobrą zabawą, ale również promowaniem najnowszych trendów dekoracyjnych – naszym marzeniem jest, aby uczestniczyło w tym wydarzeniu jak najszersze grono specjalistów w swoim fachu. W finale liczymy na energię najlepszych z branży i pokaz powstawania prawdziwego dekoratorskiego piękna.
 3. KRZEWIENIE IDEI PIĘKNA I ZERO WASTE – naszą misją od początku powstania APP jest kreowanie mody na wesela i eventy z minimalną szkodą dla środowiska. Idea zero waste to kwintesencja naszej wypożyczalni, a Wasz udział w konkursie jest częścią wsparcia naszej filozofii. Dzięki naszym wyselekcjonowanym dekoracjom staramy się, abyście mogli tworzyć nie tylko pięknie, ale również eko.

FAQ

Wasze pytania

Nasze odpowiedzi

Gdzie mogę wysłać mój moodboard?Twoją pracę konkursową wraz z porfolio prosimy wysyłać na adres konkurs@wypozyczalnia-dekoracji.pl
Na czym ma polegać moja praca konkursowa w drugim etapie konkursu?Drugi etap Seeds of Design to przedstawienie swojej wizji dekoracji stołu. Dekoracje mogą wybiegać poza stół jednak w ograniczony sposób (np. ścianka czy podwieszenie). Jednak pamiętaj, że dekoracje stanowiące koncep muszą pochodzić w 50% z naszej wypożyczalni.
Swój koncept możesz przedstawić nam na dowolny sposób, może to być:
1. moodboard
2. wizualizacja 3D
3. kolaż
4. rysunek
lub inna forma, wizualizacji, którą preferujesz

Pamiętaj, że do swojej pracy prosimy dołączyć również swoje portolio (np. profil IG/FB, plik ze zdjęciami z sesji lub realizacji
Od kiedy można nadsyłać pracę konkursowe?Pierwszym etapem konkursu jest formalne zgłoszenie. Wysyłasz je przez ten formularz do 30 kwietnia 2022 r. Swoją pracę możesz wysłać na adres konkurs@wypozyczalnia-dekoracji.pl do 30 czerwca 2022 r.
Czy ktoś poinformuje mnie o dostaniu się do kolejnego etapu?Tak, po zakończeniu każdego etapu zostaniesz poinformowana/poinformowany drogą e-mailową. Dostaniesz również pakiet informacji o tym, czego będziemy wymagali od Ciebie na kolejnym etapie.

*Nagrody w kwotach brutto do wykorzystania na koszyk wynajmów w APP Wypożyczalnia Dekoracji. Kwoty zawierają w sobie koszty transportu w obie strony oraz usługi dodatkowe. Nagroda działa na zasadzie karty podarunkowej – zostanie na nią wystawiona umowa oraz faktura zakupu. Nagroda łączy się ze wszystkimi innymi promocjami.