Dekoracja przyjęcia w domu

Przyjęcia w domu mają mnóstwo zalet, które coraz częściej dostrzegamy i doceniamy. Jeśli planujesz małą uroczystość, na 12-15 osób i masz odpowiednią ilość miejsca, plusów takiego rozwiązania znajdziesz mnóstwo. Począwszy od niższych kosztów, poprzez przytulną atmosferę, nielimitowany czas, dowolną aranżację przestrzeni, a na całkowitej swobodzie, szczególnie najmłodszych uczestników, kończąc. Dodać do tego można, że często restauracje i sale bankietowe nie zgadzają się na tak małą ilość gości ze względu na nieopłacalność w ich logistyce. Dlatego do wyboru pozostaje stolik w restauracji, dzielonej z całym mnóstwem innych gości lub odgradzanie kawałka sali, a to powoduje zwykle mniejszy lub większy dyskomfort Twój i gości.  

Krzesła przezroczyste na wynajem

Przyjęcie w domu planujemy nieco inaczej niż to na sali lub w restauracji. Dochodzi nam kilka obowiązków, szczególnie związanych z jedzeniem, ale również z aranżacją przestrzeni. O dekorację musimy zadbać na każdym przyjęciu – tym w restauracji lub na sali również. Jednakże w domu jest tych elementów do ustawienia i ułożenia po prostu więcej. Musisz pomyśleć o stołach, krzesłach, zastawie itd… W tym artykule pomożemy Ci w zaplanowaniu swojej przestrzeni, aby wyglądała zjawiskowo i była komfortowa dla gości. 

Podstawowe elementy

Stoły i krzesła to oczywiste wyposażenie przyjęcia. Zmierz swoją przestrzeń i sprawdź, czy goście się zmieszczą. Sprytnym sposobem może być rozdzielenie gości, np. osobny stolik dla dzieci. Osoby dorosłe powinny mieć ok. 50 cm miejsca przy stole. Łatwo policzyć, że dla 12 osób potrzebujesz stołu o długości minimum 2,5 m (przy zagospodarowaniu również szczytów).  
Jeśli nie dysponujesz tak dużym stołem, ale zmieści się on na Twojej przestrzeni możesz skorzystać z wypożyczalni. Możesz wypożyczyć dekorację kompleksowo, z jednego miejsca. Stoły, krzesła i pozostałe dekoracje zostaną dowiezione, a potem zabrane, abyś nie musiał(a) się o nic martwić.  
Sprytny trik na obniżenie kosztów logistyki? Jeśli planujesz przyjęcie komunijne możesz podpytać innych rodziców, czy nie mają podobnych planów i nie robią przyjęcia w domu. A może sąsiadka ma przyjęcie tydzień wcześniej/później? Wypożyczalnia dowiezie dekorację jednym autem, a wy podzielicie koszty na pół. 

Dodatki

Jeśli masz stoły i krzesła możesz zamówić dekorację z wypożyczalni za pomocą kuriera. Obrusy, świeczniki, sztućce i inne drobniejsze elementy realizowane są przesyłką kurierską. Jej koszt jest niski, a odbiór dekoracji odbywa się tą samą drogą.  
O co zadbać w pierwszej kolejności? O obrusy! Być może masz swój obrus na swój duży stół, ale wyjątkowa uroczystość wymaga wyjątkowej oprawy. Niech będą to profesjonalne obrusy bankietowe, sięgające do ziemi, dopasowane do całości dekoracji i tworzące wyjątkowy wystrój.   

Dekoracje na przyjęcie

Jeśli już masz podstawowe elementy opanowane, wiesz jakie będzie ustawienie stołu, goście będą mieli na czym siedzieć i jak jeść, to możesz przejść do przyjemności, czyli do planowania dekoracji i elementów dodatkowych. Zacznij od tych największych, np. słodki stół albo kącik dla dzieci, a może jakiś stół koktajlowy na tort lub dla osób chcących trochę się rozprostować i spędzić chwilę na stojąco. Może planujesz samoobsługowy barek lub mini bufet z przekąskami? Zastanów się co się zmieści i jak warto uczynić przestrzeń jeszcze bardziej przyjazną na Twoje przyjęcie. Pamiętaj, że bufet lub słodki stół sprawią, że goście będą samowystarczalni w większym stopniu, a Ty będziesz miał(a) więcej przyjemności z zabawy.

Na koniec pomyśl o dodatkach. Girlanda balonowa lub wielkie balony sprawdzą się tam, gdzie chcesz coś zakryć lub oddzielić przestrzeń. Jeśli miejsce na to pozwoli, możesz pokusić się o ściankę foto. Drobne dekoracje na bufetach lub pobocznych meblach sprawią, że przestrzeń stanie się spójna i będzie wyglądała jeszcze bardziej uroczyście. 

Motyw przewodni

Po zaplanowaniu przestrzeni i ustaleniu potrzebnych do Twojej aranżacji elementów pozostaje już tylko zamówić potrzebny asortyment. Podziel go na to, co musisz kupić, czyli np. balony, talerzyki do tortu, słomki, girlandy, topperki, świece itd… Druga grupa, to rzeczy, które musisz zamówić, czyli: kwiaty (gotowa kompozycja lub cięte), tort i inne słodkości na słodki stół, itp… Trzecia grupa to asortyment do wypożyczenia, czyli np. obrusy, serwety, podtalerze, sztućce, świeczniki, ścianka, naczynia na kwiaty. Zastanów się jaki będzie motyw przewodni Twojej uroczystości – może to być kolor, styl, jakaś tematyka i dobierają wszystkie elementy tak, aby do siebie pasowały. Dla przykładu – nie kupuj pod wpływem chwili czarnych złoto-czarnej girlandy balonowej, aby za chwilę przeglądając ofertę wypożyczalni stwierdzić, że Twoje przyjęcie będzie w stylu garden party. Najpierw określ swoje potrzeby, aby potem dokonać właściwych decyzji przy zakupach. 

Na koniec pozostaje nam życzyć udanej zabawy!

Dodaj Twój komentarz

Bezpieczne płatność

Zależy nam na Twojej wygodzie, dlatego możesz zapłacić za swoje dekoracje via PayU lub transfer bankowy.

Darmowa wysyła

Dzięki sprawdzonym i tanim spedytorom zapłacisz mniej, a nawet 0 zł (wszystkie zamówienia wysyłane UPS od 1500 zł).

Raty 0%

Chcesz mieć możliwość zapłacenia za dekoracje na raty? Nie ma problemu!*