Strefa Inspiracji – IX Back To Nature

Podczas IX edycji Back to Nature w Concordia Design w Poznaniu mieliśmy ogromną przyjemność zaprezentować kolejną odsłonę naszej Strefy Inspiracji. Tym razem pod hasłem Kobieta, Natura i Miasto.  

ścianka koło na wesele
Strefa Inspiracji Back To Nature IX

Dlaczego Strefa Inspiracji to tak lubiana przez nas forma ekspozycji dekoracji?

Dzięki Strefom możemy inspirować w najfajniejszy sposób. Zamiast tylko opowiadać, pokazujemy bardzo obrazowo i całościowo, wypowiadamy się na dany temat w sposób najciekawszy dla odbiorcy. Nie wystawiamy jak największej ilości asortymentu, jest go wręcz malutki procent w stosunku do całości naszej oferty, ale za to prezentujemy go w pewnym kontekście. Tym razem tematem przewodnim były ekologiczne śluby i wesela w sercu miasta. Odpowiedzieliśmy wybierając z najnowszych trendów to, co pasuje dokładnie do tego kontekstu.

Na strefie pojawiło się srebro – to zawsze dodatek bardziej nowoczesny i miejski niż złoto, można także śmiało łączyć srebro ze złotem albo pozostać przy złocie, ale w bardzo delikatnej ilości i prostocie wzoru. Był kamień – marmur, który jest naturalnym materiałem, ale nie tak folkowym jak drewno. Pojawił się welur – ocieplający ten nowoczesny klimat, kojarzący się z tym, co kobiece – przytulny, piękny, elegancki, szlachetny. W naczyniach dominowała delikatna florystyka, bez gąbki, bez wielkich konstrukcji. Był to pewien minimalizm, który nie tylko pasuje do stylu modern, ale też sprzyja ekologii. 

Temat przewodni – Kobieta, Natura i Miasto

Natura w znaczeniu ekologii, ale też w znaczeniu trendu w dekoracjach, jest nam bliska już od kilku lat. Cały świat patrzy w tym kierunku – i to zarówno świat mody, kultury i sztuki, jak i polityki oraz biznesu. O ile łatwo ten trend zastosować w stylach bliższych naturze, typu boho, country, rustyk, itd.…, to w odniesieniu do miejskiej nowoczesności może być to już trudniejsze.

Jeśli należysz do osób nowoczesnych, wychowanych w mieście, jest Ci jednocześnie bliska idea ekologii, to nie musisz na siłę szukać na swoją uroczystość dworku na wsi, a dekoracji ograniczyć do drewna, rattanu, itd.… Próbujemy pokazać jak pogodzić miłość do miasta z miłością do planety. Tym razem gościmy ze Strefą Inspiracji w samym sercu Poznania, więc to była dobra okazja, aby poruszyć temat ekologii i naturalności w odniesieniu do miejskiej rzeczywistości.

Warto tu zaznaczyć, że na kształt wesela wpływa mnóstwo elementów. Niektóre rozwiązania ekologiczne widać, inne nie, są one zupełnie niezależne od stylu. Jeśli chcemy być eko możemy wybrać potrawy lokalne, lokalnych dostawców, wypożyczalnię dekoracji zamiast zakupu wielu jednorazowych elementów, kompozycje florystyczne bez gąbki lub z jej ograniczoną ilością, lateksowe balony zamiast plastikowych itd… Ekologia nie musi być wyrzeczeniem, może być po prostu świadomym wyborem

Strefa bezpieczeństwa i partnerstwa

Kto współtworzył Strefę Inspiracji

  • Pracownia Zieleni
  • Madam Beza
  • Cuda Mecyje
  • Hello Calligraphy
  • APP Wypożyczalnia Dekoracji

Uwielbiamy Strefy Inspiracji z jeszcze jednego ważnego, bardzo egoistycznego względu – tworzymy je ze wspaniałymi ludźmi. Jest to moment na świetną, branżową współpracę i na spotkania z ludźmi, z którymi w sezonie ślubnym współpracujemy, ale nie zawsze mamy czas spokojnie porozmawiać, a tym bardziej się spotkać. Przy tej edycji strefy musimy przyznać, że rozumieliśmy się doskonale z pozostałymi partnerami. Wszyscy złapali temat i idealnie się uzupełniliśmy, przez co efekt był niesamowity! Kompozycje kwiatowe na strefie to zasługa Magdy z Pracowni Zieleni. To także jej wspaniały pomysł, aby na jednym ze stołów stanęły donice z roślinami, które następnie rozdawaliśmy naszym Gościom. Te donice to pamiątka po dziadku Magdy. Ponoć skrywa ich jeszcze kilkaset na różne okazje!

Papeteria to dzieło Hello Caligraphy, która po raz kolejny pokazała poligrafię ręcznie wypisaną na najróżniejszym, zaskakującym podłożu. Suknia, projektu Agaty Wojtkiewicz, zaprezentowana została przez Cuda Mecyje.

Słodkości, które wyglądały jak małe arcydzieła, a jeszcze lepiej smakowały przygotowała Madame Beza. Wszystkim partnerom dziękujemy za zaufanie i świetną współpracę. Miłe wspomnienia pozostaną z nami na długo!   

Dodaj Twój komentarz

Bezpieczne płatność

Zależy nam na Twojej wygodzie, dlatego możesz zapłacić za swoje dekoracje via PayU lub transfer bankowy.

Zwrot kaucji

Jesteśmy gwarantem optymalnych cen i zwrotu kaucji*

Tania wysyłka

Dzięki sprawdzonym i tanim spedytorom zapłacisz mniej, a paczka przyjdzie na czas