Trendy w dekoracjach ślubnych 2020

Sezon ślubny 2019 dobiegł końca, pozostawił po sobie cudowne wspomnienia i tysiące wspaniałych zdjęć z wyjątkowymi aranżacjami i pomysłami Młodych Par, dekoratorów, florystów i wedding plannerów.

Czas na zapowiedź sezonu 2020! A będzie to magiczny rok. Wiele Par wstrzymywało swoje ślubne plany, aby to właśnie rok 2020 znalazł się w ich Save The Date. Dzień 20.06.2020 r. wyprzedał się już chyba wszędzie! Fotografowie zaczęli zmieniać swoje zdjęcia profilowe na: „08.08.2020 r. termin niedostępny”. Dodatkowo lata 2018-2019 mocno podniosły poprzeczkę w ślubnych standardach.

Dekoracje weselne w 2020 jak to będzie wyglądać?

Co więc nas czeka w trendach 2020? Zdradzamy kilka z nich. A już wkrótce premiera naszej nowej kolekcji, która pomoże Wam te ślubne trendy dogonić.

Podstawa to krzesła

wypożyczalnia krzeseł z drewna
Krzesła w dekoracjach to podstawa

Krzesła dopasowane do stylu wesela. W 2020 roku naprawdę ciężko będzie obronić krzesła w pokrowcach lub krzesła totalnie odstające od stylu całej oprawy. Wszechobecne zdjęcia z różnych topowych ślubów lub sesji stylizowanych poprawiają świadomość nie tylko Par Młodych, ale też gości. Poprawiają na szczęście też świadomość właścicieli sal, którzy coraz częściej wprowadzają stylowe krzesła do swojego standardu wystroju. A jeśli nie? Możesz wypożyczyć krzesła i to w najróżniejszych stylach. Obecnie w wypożyczalniach w Polsce są już dostępne kilkanaście modeli krzeseł. Na pewno znajdziesz coś w swoim stylu. Najważniejsze jest, aby krzesła komponowały się z całością. Wtedy na pewno będziesz w trendzie.

Które kolory będą modne w dekoracjach 2020?

Kolory – odchodzimy od dwukolorowych wesel. Teraz paleta barw zdecydowanie nam się poszerza. Mieszamy srebro ze złotem, złoto z czernią, czerń z miedzią itd… do tego ten sam kolor może już występować w bardzo różnych odcieniach. Bieganie z kawałkiem wstążki, aby wszystkie przedmioty naszego koloru przewodniego miały ten sam ton to już przeżytek. Mieszaj barwy, mieszaj ich odcienie.

wynajem sztućców
Złote sztućce w 2020 będą popularne

Paleta barw 2020. No dobrze, poszerzamy paletę do kilku kolorów, ale jakich? W 2020 w trend wchodzą rudości, turkus, malina, oliwkowa zieleń, bordo, generalnie wraca kolor. Jeśli kochasz pastele, wybierz dusty blue, fiolet, brzoskwinię lub koral, niekoniecznie róż. Jeśli jednak musi to być róż i to pastelowy, połącz go z czernią lub szarością lub też turkusem, musztardą, głęboką zielenią lub intensywnym bordo, czymś co złamie słodycz. Pastelowe palety pozostaw na baby shower 🙂

Welur w dekoracjach

Welur – jako materiał jest w tej chwili na szczycie. Jest nieco retro, kojarzy się z wytwornością i elegancją, a przy tym z ciepłem i komfortem, doskonale bawi się światłem. Mamy na niego mnóstwo pomysłów: wstążki w bukiecie i papeterii, buty, suknie druhen, krawat Pana Młodego, ale nade wszystko – obrusy! Cudownie udekorują salę i stoły.

Dekoracje stołów w 2020

Niskie dekoracje będą trendy

Niskie dekoracje – wysokie dekoracje nieco już nam się opatrzyły. Ich przewagą nadal może pozostać aspekt praktyczny, ale jeśli jednak nie musisz aż tak bardzo się nim sugerować rozważ nieco drobniejszą, ale za to rozsianą niższą dekorację na stołach. Wygląda naturalniej, ożywia i ciekawi bo jest wielowymiarowa i wieloelementowa, można dzięki niej rozproszyć światło na wiele punktów. Ale uwaga! Niska dekoracja odsłania ściany. Zadbaj o nie lub zrezygnuj jeśli nie chcesz, aby rzucały się w oczy.

Niestandardowe dekoracje światłem

Oświetlenie – jest bardzo ważne, a do tej pory było nieco pomijane. A szkoda, sztuczne LEDowe światło, często zbyt ostre i nachalne, w jaskrawym kolorze, zepsuło niejedną dekorację. Jeśli nie chcesz inwestować w dekoracje światłem, po prostu zadbaj o nastrojowy klimat. Mnóstwo świec, rozproszone światło, girlandy światełek zamiast żyrandoli stworzą uroczy klimat niewielkim wysiłkiem.

Niestandardowe „ścianki weselne”?

Mural zamiast ścianki – ogólny trend personalizowania swojej uroczystości poprzez dekoracje nadal rozkwita. Podobnie jak naturalność i regionalizm. Powinno być to widoczne szczególnie na ścianie tworzącej tło Pary Młodej. Oczywiście jest na nie tysiące sposobów. Przemyśl dobrze ten aspekt. Może być to makrama, która absolutnie nie wychodzi z mody, może to być geometria, stylowe drzwi, dekoracja świetlna, ale hot trend na nowy sezon to tapeta lub mural. Może uzupełniać go kompozycja kwiatowa. Sprawdzi się także wykorzystanie już istniejącej ściany, jeśli wygląda stylowo. Można ją fajnie uzupełnić dekoracją kwiatową i lekkim materiałem, ale nie buduj ciężkich i sztucznych konstrukcji.

łapacze snów na krzesła

Wesela hiper tematyczne ciąg dalszy

dekoracje w stylu alicja w krainie czarów
Wesele w stylu Alicji w Krainie Czarów

Baśnie jako motyw przewodni – ponoć z powodu coraz nie spokojniejszych czasów na świecie, wyczuwalnego napięcia politycznego i międzynarodowego, Pary Młode najchętniej zakazałyby rozmów o polityce pry weselnym stole. Pomysłem na to może być zabranie gości w świat baśni. Wracają dekoracje nawiązujące do „Alicji w Krainie Czarów”, ale jeśli masz ochotę na coś ostrzejszego, to możesz zainspirować się „Czarownicą”.
A co spodobało nam się w ślubnych trendach nieco spoza tematyki dekoracji? Chociaż… chyba jednak nadal pozostajemy w dekoracjach, tylko nie tych z naszej oferty 😉

Bez florystyki na ślubie ani rusz

Bukiet ślubny i dekoracje kwiatowe. Coraz silniejszy trend we florystyce to kwiaty regionalne, sezonowe, wyglądające jak najbardziej naturalnie, nieco dziko. Twoje aranżacje kwiatowe mogą stworzyć także naturalnie rosnące rośliny wkoło. Zwróć na to uwagę przy wyborze miejsca wesela. Najnowszy trend w bukietach ślubnych? Ukryj w swoim bukiecie ślubnym coś „swojego”, co doda Ci otuchy w tym najważniejszym dniu. Możesz porównać swój bukiet do maskotki z dzieciństwa 🙂

Słodko i oryginalnie

Torty jako dzieła sztuki. Naked cake’i mają swój urok, ale jednak torty będące dziełem sztuki, geologiczne, artystyczne, z personalnym akcentem, będą trendem 2020. Torty gdzie jedno z pięter jest wyłącznie dekoracyjne, np. ażurowa konstrukcja geometryczna między piętrami, kwiaty między piętrami lub też nieregularny, mniej poprawny kształt tortu to kolejny trend 2020. Całe Candy Bary nabierają coraz wspanialszego wyglądu i bez problemu dopasowują się do ogólnego wystroju sali, tworząc jadalną dekorację 🙂

Ekośluby mass trend 2020

Trendy ekologiczne. Trend ekologiczny jest obecny w naszym życiu codziennym już od jakiegoś czasu, a teraz zatacza krąg również na uroczystości ślubne. Akcent ekologiczny nie musi definiować całego stylu dekoracji, ale fajnie jakby się pojawił. Może podziękowania dla gości w formie wielorazowych, metalowych słomek lub nasion do zasadzenia lub małej rośliny? Albo regionalne produkty przeważające w Waszym menu? Postaraj się także, aby Twój barman nie używał plastikowych kieliszków i słomek. Co jeszcze? Wypożycz dekoracje! To nie chwyt marketingowy. Idea „szeringu” cieszy się tak ogromną popularnością i zyskuje rzesze zwolenników właśnie dlatego, że jest nie tylko ekonomiczna, ale i ekologiczna. Koniec z kupowaniem i produkowaniem rzeczy „na jedną okazję”. Lepiej też mieć produkt wysokiej jakości i unikatowy niż najtańszy, masowy i nadający się do wyrzucenia po jednym użyciu. Tak właśnie tworzą się te góry plastikowych śmieci, które zagrażają naszej planecie.

Dodaj Twój komentarz

Bezpieczne płatność

Zależy nam na Twojej wygodzie, dlatego możesz zapłacić za swoje dekoracje via PayU lub transfer bankowy.

Zwrot kaucji

Jesteśmy gwarantem optymalnych cen i zwrotu kaucji*

Tania wysyłka

Dzięki sprawdzonym i tanim spedytorom zapłacisz mniej, a paczka przyjdzie na czas