Dekoracje świąteczne jak to robić z gustem?

Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia rządzi się swoimi prawami. Kolor zielony, czerwony i złoto nie wychodzą z mody, ale jednak są nowości i trendy, którym udaje się nieśmiało przebić do świątecznych dekoracji.

 1. Trend łączenia srebra ze złotem i innych kolorów metali szlachetnych. Nawet można śmiało powiedzieć, że ten trend przyjął się w dekoracjach świątecznych równie dawno, co w biżuterii. W Święta błysk nas urzeka jak nigdy i im go więcej, tym lepiej 🙂 Jeśli do tego jest kolorowo, to jeszcze lepiej.
 2. Kolor miedziany – w nawiązaniu do punktu pierwszego można go łączyć ze złotem, srebrem, ale pasuje też świetnie do ciemnej zieleni, czyli tej świątecznej J
 3. Boho – styl, który pokochały Pary Ślubne, wkradł się także do dekoracji świątecznych. Zdecydowanie koniec z plastikowymi choinkami i potęgą sztucznych wieńców z mnóstwem kleju. Pora na naturalne, żywe ozdoby pachnące lasem, wyciągnięte z szafy szydełkowe serwety po babci, ukochane ciepłe swetry, domowe pierniczki na pamiątkowej porcelanie i klasyczne białe obrusy.
 4. Powrót dzieciństwa – disneyowe bombki, wesołe Mikołaje, słodkie zwierzaczki i inne dekoracje nawiązujące do dzieciństwa to bardzo przyjemny hot trend Świąt. Fajnie jest poczuć się dzieckiem i fajnie jest, gdy dzieci odnajdują się w dekoracjach. Era „nie dotykaj!”, „uważaj, bo zepsujesz” niech minie bezpowrotnie, albo przynajmniej na czas Świąt.
 5. Ogołocona choinka – światełka na choince są obowiązkowe, ale ilość pozostałych dekoracji można ograniczyć do tych, które naprawdę lubimy i które nie zakryją całkowicie piękna naturalnych gałęzi świerku czy sosny.
 6. Eko święta – nie marnujmy jedzenia, nie kupujmy ton plastiku. W Święta łatwo ulec pokusom nadmiernego kupowania i następnie wyrzucania lub chomikowania mnóstwa rzeczy. Lepiej kupić tyle jedzenia, ile faktycznie zjemy, a dekoracje można wypożyczyć, a po uroczystościach oddać.

W naszym asortymencie znajdziesz kilka pozycji, które świetnie sprawdzą się na świątecznym stole. Zaaranżuj je na swój własny sposób! 🙂 Polecamy:

 • czerwone cekinowe bieżniki
 • obrusy i serwety: białe, butelkowa zieleń, bordo, granat, beżowe
 • złote dodatki, jak podtalerze, świeczniki, kandelabry, obrączki na serwetki
 • skirty tiulowe
 • geometryczne dekory, lampiony i domki, które z gałązką świeżego świerku i światełkami wróżek szczególnie kojarzą się z ciepłem rodzinnym
 • girlandy świetlne
zimowe dekoracje stołów weselnych

Dodaj Twój komentarz

Bezpieczna dostawa

Zawsze zabezpieczamy paczki do samych drzwi Twojego domu.

Zwrot kaucji

Jesteśmy gwarantem niskich cen i zwrotu kaucji*

Tania wysyłka

Dzięki sprawdzonym i tanim spedytorom zapłacisz mniej.