Pantone 2022, czyli Very Peri w trendach dekoratorskich

Instytut Pantone co roku, od ponad 20 lat, ogłasza swój kolor roku, który ma wyznaczać nowe trendy, być odpowiedzią na zmiany w świecie, zachęcać nas do nowego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Jaka jest rzeczywistość przez Very Peri okulary? 

very peri na weselu
Very Peri – kolorem Pantone 2022, czy można go wykorzystać w dekoracjach?

Dlaczego właśnie Very Peri?

Pantone uzasadnia wybór Very Peri na  kolor roku 2022 pisząc, iż jest on dynamiczny, łączący wierność i stałość niebieskiego z energią i ekscytacją czerwieni. Nowy kolor Pantone ma być nowatorski, zachęcać do osobistej pomysłowości i kreatywności. Jako najszczęśliwszy i najcieplejszy ze wszystkich niebieskich odcieni, Very Peri ma być inspirującą mieszanką nowości. Zdaniem Pantone żyjemy w czasach przemian, wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, przez co zmieniają się nasze poglądy i standardy. Very Peri pomaga nam przyjąć ten zmieniony krajobraz, a co więcej otworzyć nas na nową wizję, pokazać nowe możliwości, kiedy to ponownie piszemy nasze życie. Wdzięczność, którą reprezentuje niebieski, uzupełniona nową perspektywą, która stawia przyszłość w nowym świetle. 

Wyzwanie czy kolejny rok bez Pantona w praktyce?

Jeśli wierzyć Pantone i Very Peri jest faktycznie tak szczęśliwym kolorem, który ma nas wprowadzić w życiowe zmiany, to chyba nie ma lepszego momentu na jego zaakcentowanie niż ślub i wesele! 😊 Bo przecież to właśnie ślub jest wkroczeniem na Nową Drogę Życia, początkiem kolejnego rozdziału, radosnym momentem otwarcia na nową perspektywę i celebracją szczęścia! Mimo to branża ślubna i dekoratorska nie przyjęła Very Peri z otwartymi ramionami. Pierwsze komentarze były negatywne lub co najmniej powściągliwe, a ocena koloru Pantone 2022 dość surowa. Mimo, że Very Peri ma pobudzać kreatywność, nikomu nie przyszły do głowy chęci organizacji sesji stylizowanych z Very Peri, ani pomysły na aranżację ślubów Klientów w tym kolorze. Dlaczego? Powodów jest kilka. 

  1. Fiolet już się wszystkim opatrzył. W pierwszej chwili Very Peri przywodzi na myśl odcień fioletu, a fiolet w dekoracjach ślubnych jest mało lubiany. Wszystkim zdążył się już znudzić po latach panowania. Wydaje się zbyt oczywisty i co więcej – przebrzmiały. Ale czy nowe trendy nie polegają często właśnie na nowej odsłonie klasyki? Kwiaty w kolorze Very Peri są piękne, jak choćby bez, barwinek, storczyk, hiacynt… Very Peri wspaniale współgra z różem, złotem, klasycznymi odcieniami fioletu, jest elegancki, a więc świetnie pasuje do ślubnych stylizacji, wnosząc w nie ożywczą nutę nowości i nieoczywistości. 
  2. Jest trudno dostępny. Aranżacje w kolorach Pantone 2021 to była pestka. W szarości znajdziemy wiele elementów do wypożyczenia, ale też na salach weselnych. Do szarości wszystko pasuje. Jest elegancka i ponadczasowa. Żółtego nie brakuje w naturze. Very Peri jest na tyle specyficzny, że już tak łatwo nie będzie. Asortyment w tym kolorze może okazać się trudno dostępny. Do tej pory w ślubach królowały ciepłe, klasyczne odcienie fioletu, a to jednak zupełnie nie to samo. Ale nie martwcie się, coś w APP Wypożyczalnia Dekoracji zaradzimy na te braki 😊 Szczegóły już wkrótce 😉 
  3. Wielki nieobecny. Im dłużej patrzysz na Very Peri, tym bardziej Ci się podoba. Niestety do tej pory ten kolor był pomijany lub odrzucany, więc raczej się na niego nie napatrzyliśmy. Niewiele jest materiałów z nim związanych, a już na pewno niewiele aranżacji ślubnych. Wybór Very Peri do swojej ślubnej palety barw jest więc obarczone pewnym ryzykiem, jakie towarzyszy eksperymentowaniu. Łatwo możemy zatracić tę nutę niebieskiego i skończyć ze zwykłym fioletem. Subtelność odcieni trudniej oddać w sztucznym świetle, jaki zwykle towarzyszy weselom. Dekoratorzy stoją przed wyzwaniem bo muszą rozpracować ten kolor jeśli chcą go włączyć do swoich aranżacji. Na szczęście sam Instytut Pantone przychodzi nam z pomocą publikując mnóstwo grafik, aranżacji, zestawień kolorystycznych i innych inspiracji dla swojego Koloru Roku 2022. Może więc warto podnieść rękawicę? Very Peri jest dla kreatywnych, czyli dla nas!  

Do dzieła, podnieś rękawicę!

Podsumowując, jak większość osób, w pierwszej chwili po publikacji przez Pantone Very Peri byłam zaskoczona i załamana. Pomyślałam – fiolet? Serio? Jednocześnie tak nietypowy i dziwny, że nic mi nie przychodzi do głowy. Co z tym zrobić? Mnóstwo spytanych przeze mnie osób nie miało skojarzeń z niczym widząc ten kolor. Ale może to właśnie o to chodziło? Aby oczyścić głowę, otworzyć się na zupełnie nowe? Pantone twierdzi, że taki był cel, a ja mam wrażenie, że został osiągnięty i co więcej im dłużej myślę o Very Peri, tym bardziej mam ochotę stworzyć ślubną aranżację z wykorzystaniem tego odcienia. Efekty z naszych sesji stylizowanych już wkrótce! 😊 A czy w ciągu roku faktycznie jakaś Para zdecyduje się wciągnąć Very Peri do swojej palety ślubnej i powstanie realizacja inspirowana Kolorem Roku Pantone 2022? Byłoby super, bo to naprawdę fajny kolor i niesie bardzo pozytywny przekaz. Brighter Days Are Coming! 😊  

Dodaj Twój komentarz

Bezpieczne płatność

Zależy nam na Twojej wygodzie, dlatego możesz zapłacić za swoje dekoracje via PayU lub transfer bankowy.

Darmowa wysyła

Dzięki sprawdzonym i tanim spedytorom zapłacisz mniej, a nawet 0 zł (wszystkie zamówienia wysyłane UPS od 1500 zł).

Raty 0%

Chcesz mieć możliwość zapłacenia za dekoracje na raty? Nie ma problemu!*