Jak wykorzystać 2000 zł na dekoracje weselne?

Ograniczenia budżetu to norma wśród Par Młodych. Nie ma w tym nic dziwnego. Wesele trwa jedną noc, zawsze na życiowym starcie są inne potrzeby, a możliwości są tak nieograniczone i kuszące, że można lekką ręką wydać roczną pensję obojga! Warto więc zoptymaliować swoje plany wydatków.

Tytułowe 2.000,00 zł są dosyć symbooliczne i przykładowe. Wesela mają różną liczbę gości i odbywają się w różnych miejscach, które potrzebują w różnym stopniu dekoracji. Postanowiliśmy jednak podjąć się wyzwania i wskazać, co można zrobić przy niskim budżeciu dla efektu WOW! 😉

Nie raz zastanawiamy się nad tym, co byśmy zrobiły na własne przyjęcia, śledzimy trendy, oczami wyobraźni lub też „na żywo” tworzymy przecudne realizacjcie, sesje stylizowane, ale raczej rzadko myślimy o tym, z cego musiałybyśmy zrezygnować ze względu na budżet. Rzeczywistość niestety często dościga marzenia i je rozwiewa. Przyjmijmy, że mammy na dekoracje na prawdę niewiele, a oczywiście zależy nam na efekcie jak najpiękniejszym. Co robimy?

Po prostu wypożyczalnia dekoracji

Po pierwsze korzystamy z wypożyczalni dekoracji! Stawki dekoratorek nie są może bardzo wysokie, ale jednak angażując obsługę sali, siebie, rodzinę i przyjaciół przypuszczalnie koszt usługi możemy liczyć na poziomie 0,00 zł., czyli taniej się nie da 😛 Może zgraja naszych kuzynek i przyjaciółek to nie profesjonalistki, ale nie ma co wydziwiać. Każda z nich na pewno postara się dla nas jak najbardziej umie.

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty!

Po drugie – kwiaty. Muszą być! Naszym zdaniem nic nie zastąpi kwiatów żywych, choćby w mniejszej ilości. Możemy wykorzystać te, które zapewnia sala. Wystarczy poprosić, aby dali je Wam zamiast aranżować w jakiś standardowy sposób. Ich ustawieniem zajmijcie się sami. Nadal wydaliśmy 0,00 zł dodatkowo. Niestety sala w cenie nie daje tych kwiatów za wiele i prawdopodobnie coś będziecie musieli dokupić, ale… niekoniecznie. Wybierzcie się do zaprzyjaźnionych ogrodów, sadów, na łąki. Polskie, sezonowe kwiaty są aktualnie w trendzie i być może nie będziecie za nie płacić ani złotówki.

Po trzecie – obrus

wypożyczalnia cekinowych obrusów

Ze swojego doświadczenia wiemy, że to, co najcudowniej przemienia salę i daje efekt niskim nakładem, to obrusy! Eleganckie, śnieżnobiałe lub ciekawe kolorowe, boho lub w zdecydowanych barwach, ożywiające salę lub cekinowe, które świetnie się spisują zawsze! Na wypożyczenie obrusów wydasz ok. 300,00-500,00 zł. Ewentualnie uzupełnij nakrycia również o eleganckie, materiałowe serwety jeśli sala takimi nie dysponuje. Koszt wypożyczenia jednej serwetki to 1,60 zł/szt. Mogą one stworzyć bardzo ciekawe zestawienie kolorystyczne z obrusami i stanowić dodatkową, atrakcyjną dekorację, poza funkcją użytkową.

Po czwarte – oświetlenie

Złota zasada – wszystko wygląda lepiej przy odpowiednim oświetleniu – sprawdza się również w dekoracjach. Zorientuj się w oświetleniu sali, wykorzystaj to, co wydaje się Wam fajne, ale w pierwszej kolejności postaw na naturalne oświetlenie. Jak długo się da, niech Waszą salę oświetli popołudniowo-wieczorne Słońce, a potem niech nie zabraknie ciepłego, naturalnego światła świec uzupełnionego ciepłym światłem lampeczek rozwieszonych pod sufitem. Koszt wypożycenia girland świetlnych to 5-20,00 zł/szt., czyli do 200,00 zł za potrzebną ilość na standardowe wesele.

Jesteśmy dopiero w połowie

Wydaliśmy na razie ok. 1000,00 zł – na obrusy, serwety, oświetlenie, ewentualnie zakup kwiatów na targu. Pora na uzupełnienie dekoracji mniejszymi dodatkami. Na Youtube i Pintereście znajdziesz na nie mnóstwo pomysłów typu DIY. Musisz jednak do pracy zabrać się dużo wcześniej, bo przed samym ślubem będziesz miała i tak dużo pracy. Przeszukaj także strych babci i piwnicę cioci. Możliwe, że coś się przyda do ciekawej dekoracji bufetów. Na renowację i materiały do wybranych dekoracji DIY nie powinniście wydać więcej niż 200,00 zł.

Wisienka na torcie

wynajem liter świetlnych
Inicjały świetlne

Na koniec zastanów się nad konkretną, fajną dekoracją, na tle której powstaną pozowane zdjęcia Wasze i Gości, która zapadnie Gościom w pamięć i przykuje ich uwagę. Nie ma sensu się rozdrabniać przy niskim budżecie bo efekt się rozmyje. Niech to będzie jedno, fajne miejsce. W zależności od pory roku i warunków na sali, mogą być to inicjały świetlne na ogrodzie, które stworzą przy okazji świetne oświetlenie. Może fajna, organiczna girlanda balonowa przy parkiecie, gdzie miejmy nadzieję Goście spędzą mnóstwo czasu, a może ścianka za Wami – to również punkt mocno przyciągający uwagę Gości. Niezależnie od decyzji, niech to będzie na prawdę spektakularna dekoracja. Da ona wrażenie, że ogół dekoracji jest bogaty i fajny. Litery nie mogą być malutkie, ani dziwaczne, girlanda balonowa musi być wykonana na prawdę profesjonalnie, a śnianka za Wami musi odznaczać się wyjątkowością. Ten element prawdopodobnie najczęściej powtórzy się na zdjęciach Waszych i Gości. Dlatego przeznaczamy na niego cały pozostały budżet.

Dodaj Twój komentarz

Bezpieczne płatność

Zależy nam na Twojej wygodzie, dlatego możesz zapłacić za swoje dekoracje via PayU lub transfer bankowy.

Darmowa wysyła

Dzięki sprawdzonym i tanim spedytorom zapłacisz mniej, a nawet 0 zł (wszystkie zamówienia wysyłane UPS od 1500 zł).

Raty 0%

Chcesz mieć możliwość zapłacenia za dekoracje na raty? Nie ma problemu!*