Coś nowego, coś starego i coś… naturalnego

Jednym z trendów 2021 jest naturalizm, będący kontynuacją już od jakiegoś czasu przewijających się elementów vintage i rustic na weselach. Dlatego na Nową Drogę Życia szczególnie polecamy… coś starego 😊

Krok 1 – Candy Bar

Prostym sposobem na wprowadzenie stylu vintage na naszym weselu będzie odpowiednia aranżacja Candy Baru. Postaw ręcznie robione, domowe słodkości, koniecznie w naturalnych, ekologicznych opakowaniach lub naczyniach po babci, na stylowej komodzie, drewnianej drabinie, stole zrobionym ze starej maszyny do szycia lub wiekowym maglu. Podpisy możesz umieścić na szybach starych, drewnianych okien, które sprawdzą się również jako tło dla naszego Candy Baru.

candy bar w stylu vintage
Stylowy Candy Bar Vintage

Wisienką na torcie będą drobne detale typu ramki ze starą fotografią, koronkowe, szydełkowane serwetki, polne kwiaty w dzbankach i wazonach znalezionych na strychu.

Krok 2 – Bufety i BAR

Poza Candy Barem, na podobnej zasadzie, możemy zaaranżować także pozostałe bufety i bar. Tutaj z pomocą przyjdą nam beczki, skrzynie, drewniane stoły z kuchni naszych babć, fajansowe naczynia, lampki na sznurach lub LEDowe i neonowe napisy, stare walizki. Zadbaj o odpowiedni dobór menu – tradycyjne potrawy, świeżo wypieczone chałki, lokalne warzywa i rodzinne przepisy niech same w sobie stanowią największą atrakcję i dekorację.

Krok 3 – Dekoracje outdoorowe

Bez trudu udekorujesz strefy zewnętrzne według stylu vintage i natural. Pomysłów jest mnóstwo! Od drewnianej tablicy powitalnej przed wejściem, tablicy stołów w formie napisów na gąsiorach wyciągniętych z piwnicy, przez drewniane ławy, rustykalne krzesła i stoliki w strefie chill out, aż po stylowe kąciki foto z retro i vintage akcesoriami, prosecco vany, coffee trucki i inne atrakcje dla gości, które przeniosą ich do minionego wieku. 

oryginalne bufety weselne
Źródło: bemywife

Krok 4 – Parkiet

Obecnie zarówno profesjonalni DJ-e, jak i zespoły muzyczne z łatwością dopasowują na prośbę Pary Młodej aranżację sceny, czy też konsolety i oświetlenia do stylu sali. Wystarczy wcześniej ustalić tego typu detale ze swoim wykonawcą. W razie potrzeby samodzielnie uzupełnijcie parkiet lampkami na sznurze, LEDowymi literami, ewentualnie dekoracyjną ścianką. Prawdziwą gratką będzie dekoracja stworzona z autentycznych, starych instrumentów lub odtwarzaczy. Możesz je zawiesić, aby nie przeszkadzały w zabawie i nie ograniczały parkietu, a jeśli nie ma takiej możliwości poszukaj takiego miejsca, które będzie bezpieczne zarówno dla dekoracji, jak i dla gości (np. wnęka lub też narożnik).

litery świetlne na wesele
Napisy świetlne mogą być tylko dodatkiem do całej oprawy.

Krok 5 – Stoły

Na imprezie natural sprawdziłyby się drewniane, stylowe stoły mogące występować w wersji naked, ewentualnie przepasane jedynie swobodnymi bieżnikami. Bardzo rzadko niestety mamy taką możliwość ze strony sali. Jeśli więc musisz zdecydować się na obrusy niech to będą naturalne kolory i tkaniny. Jeśli sala nie dysponuje odpowiednimi krzesłami z pomocą może przyjść wypożyczalnia. W klimat vintage wpisze się modny trend łączenia kilku rodzajów krzeseł.

podtalerze ratanowe
Ratanowe podkładki na drewnianym blacie Foto: Dagmara Lewicka Photography

Wybierz naturalne kompozycje kwiatowe i susz, skorzystaj z lokalnych i sezonowych kwiatów. Oczywiście tutaj z pomocą przyjdzie Wam florysta. Jeśli chcesz bardziej przyzdobić stół, to pomyśl o ratanowych podtalerzach i stylowym szkle. Nie zapomnij o dużej ilości świec. Ich światło stworzy dokładnie taki klimat, o jaki Wam chodzi 😊  

Krok 6 – Papeteria i dodatki

Papier to bardzo wdzięczny materiał. W dodatku ciężko o coś bardziej naturalnego. Z łatwością dopasujesz całą papeterię do stylu vintage, natural, eko, zero waste, czy też retro. Pamiętaj jednak o tym, aby oprawa papeteryjna była spójna. Ponadto zwróć uwagę na dobór prezencików dla gości jeśli takie planujesz. Do wyboru masz cały wachlarz eko gadżetów: doniczki z sukulentami, torebki z nasionkami, fiolki z wyjątkową herbatą, metalowe słomki wielorazowe, itd…. Wybieraj wśród nich zamiast decydować się na te plastikowe.  

Stylowa papeteria w stylu eko Źródło: jakacards.pl

Krok 7 – Atmosfera i zabawa

Ślub w stylu natural to także luźna, swobodna atmosfera, sprzyjająca rodzinnej i beztroskiej zabawie niczym ta sprzed lat. Zapewnij gościom niezobowiązujące atrakcje, typu gry plenerowe, zabawy taneczne, ognisko. Pozwól im się bawić po swojemu. Starsi niech przypomną sobie własne wesela, gdzie nikt nie słyszał o winietkach na stół, a młodsi niech poczują prawdziwą „gorączkę sobotniej nocy” 😉

Gry weselne

Jak w praktyce skorzystać z naszych propozycji? Mnóstwo produktów vintage znajdziesz na strychu u dziadków, w piwnicy rodziców, na targach staroci, a także w naszej najnowszej kolekcji 😊 

Dodaj Twój komentarz

Bezpieczne płatność

Zależy nam na Twojej wygodzie, dlatego możesz zapłacić za swoje dekoracje via PayU lub transfer bankowy.

Darmowa wysyła

Dzięki sprawdzonym i tanim spedytorom zapłacisz mniej, a nawet 0 zł (wszystkie zamówienia wysyłane UPS od 1500 zł).

Raty 0%

Chcesz mieć możliwość zapłacenia za dekoracje na raty? Nie ma problemu!*